Izvēlne Aizvērt

Skopjes Dejas teātris un Adrijana Dančevska (Ziemeļmaķedonija)

Don’t Touch My Eyes (25‘)

Kur:
NOASS, Rīga, AB dambis 2

  Kad:
2022. gada 16. jūnijs, 21:00

Horeogrāfija: Adrijana Dančevska / Adrijana Danchevska 

Dejotāji: Dejans Bitrovskis, Anastasija Dančevska / Dejan Bitrovski, Anastasija Danchevska

Mūzika: “Artefakt”, Gordan Spasovski TrioProducents / Production: Skopjes dejas teātris, 2021 / Skopje Dance Theater, 2021

“Nepieskaries manām acīm” identificējas ar maķedoniešu tautu. Izrāde slavina dzīvi, skaistumu vienkāršībā un dusmas esamībā. (Kad tu esi aizgājis, tu vari atkal parādīties.) “Sekojiet politikai, un galvas augšā uz sauli.”

Skopjes Dejas teātris, kuru vada viena no populārākajām maķedoniešu horeogrāfēm Risima Risimkina, ir pirmā Ziemeļmaķedonijas profesionālā dejas kompānija. Kolektīvs darbojas Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē. Dibināts 2011. gadā, Skopjes Dejas teātris iestudē vairākas pirmizrādes gadā un dodas viesizrādēs pa Ziemeļmaķedoniju, Eiropu, ASV un Ķīnu. Adrijana Dančevska ir viena no pirmajām jaunajām Skopjes dejas teātra horeogrāfēm. Jau no pašiem pirmsākumiem teātra estētika ir mūsdienīga un spirgta un pieprasa jaunus izaicinājumus, attīstot savu filozofiju, kas balstās izpētē un jaunās eksperimentālās izpausmēs. Kompānija aicina ārvalstu horeogrāfus, bet vienlaikus atbalsta un virza jaunos māksliniekus un jaunas horeogrāfijas. Skopjes dejas teātris pēdējo desmit gadu laikā radījis vairāk nekā 30 izrādes.  Kompānijai ir ciešas saites ar Skopjes/Štipas Dejas akadēmiju, kas ir pirmā universitātes līmeņa akadēmija laikmetīgajā dejā visā reģionā. To dibinājusi Risima Risimkina, partnerībā ar  prestižo Roterdamas Dejas akadēmiju no CODARTS Universitātes Nīderlandē.