Brīvā skatuve. Latvijas dejas mākslinieki
Informācija tiks papildināta...
Brīvā skatuve. Latvijas dejas mākslinieki
Informācija tiks papildināta...
Tčina Ndžida | Tchina Ndjidda (Kamerūna) horeogrāfs, dejotājs, izpildītājs, kompānijas “Tchina” mākslinieciskais direktors.
TCHINA ir dzimis 1990. gadā Kamerūnas galvaspilsētā, viņa vecāki nāk no ziemeļiem – pilsētas Marvas. Viņš ļoti ātri savā karjerā spējis apvienot vairākus hip-hop dejotājus un atklājis nebeidzamu radošumu. Ko tikai nevar radīt, izmantojot daudzos hip-hopa paņēmienus: popping, break dance, krump, new style u.c. Saskaroties ar laikmetīgo deju, tā dejotāju ļoti uzrunājusi. Viņš apmeklējis Andrē Takoussa, Moada Yanaka un daudzas citas laikmetīgās dejas meistarklases, kas nostiprinājušas viņa ķermeņa valodas izpausmes šajā žanrā. Tam sekoja deju konkursi, festivāli, pasākumi, kā arī uzstāšanās ārvalstīs. Viņš ar lielu apņēmību 1. Yaoundé universitātes Performances un filmu mākslas nodaļā studējis skatuves mākslas - teātri, kino un performanci.
2021. gadā viņš absolvējis “L' Ecole des Sables” skolu Senegālā, iegūstot izglītību Āfrikas tradicionālajā un laikmetīgajā dejā. Šobrīd viņš sapņo par horeogrāfu tīkla izveidi, kas spētu apvienot māksliniekus Āfrikā un visā pasaulē.
Šobrīd horeogrāfam jau tapušas vairāk kā piecas dejas izrādes: “Au delà de l' imagination” (“Virs iztēles”), “LeTemps” (“Laiks”), “Ex-piation” (“Tavs slogs”), ar kurām vairākkārt piedalījies starptautiskos festivālos.
TCHINA kompānijas izrāde “Krusts” | "Cross" ir dejas izrāde, kas stāsta par jauna dejotāja dzīvi, kurš pēc daudzām neveiksmēm savā valstī un ģimenes dzīvē devies slepenā piedzīvojumā, lai turpinātu savu karjeru Eiropā. Viņš atgriežas pēc daudzu gadu prombūtnes un neskaitāmām piedzīvotām neveiksmēm. Sajutis nepārvaramu kaunu, viņš stāsta par savu ceļojumu uz utopiju.
Šī izrāde sastāv no trim daļām: dejotājs seko melanholiskam un traģiskam stāstam, kas ved lepnuma un mīlestības meklējumos, kur viņš sastopas ar emocionālu nelīdzsvarotību, neapmierinātību, dusmām, izmisumu un skumjām par pagātnes draugu zaudēšanu. Šīs atmiņas viņam liek klejot starp vēju un jūru, nostalģiju un niknumu, varu un bezspēcību. Šī smagā pagātne transformējas spēkā, kas dod viņam neizmērojamu cerību stāties pretī nākotnei un sapnim.
Izrāde KRUSTS ir spēcīgs solo, taisnīguma un godīguma meklējums. Tas liek arī publikai meklēt atbildēs ar autentisku tekstu palīdzību, kurus sarakstījis izrādes autors. Stāsts, kas izstāstīts izcilā dejas valodā: dejā apvienojas laikmetīgais hip-hop žanra elementi, papildināti ar gan saraustītu, gan plūstošu enerģiju, kuru skatītājs izjūt kā Āfrikas kontinenta cilšu mantojumu. Izrāde apvieno Ziemeļkamerūnas rituālus un terapeitiskās, tradicionālās dejas (Tchawal un Badag), kuras ietver aizgājušo cilvēku izvadīšanas dejas un transa stāvokļus, kuri simbolizē dzīvi, cerību un vīrišķības spēku.
Ksenija Simanova (Latvija)
Horeogrāfija | Ksenija Simanova
Dejo | Glorija Špisa un Normunds Purvinskis
“Vai laiks joprojām te?” (2024)
Izklīstam visi.
Tikai nāve mūs vieno.
Tātad mēs nešķiramies.
Pastāv neizbēgama, lielā satikšanās.
Tātad, kāds mūs pēkšņi tumsā aiz pleciem skauj..
J. Brodskis
Mūzikas un dejas žemsesija ar kontrabasistu Stanislavu Judinu un citiem mūziķiem no Bm/C
Nāc dejot!