Izvēlne Aizvērt

Nantea Dance Company (Tanzānija)

A Moment – Wakati (40’)

Kur:
Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, Rīga, E.Smiļģa 37/39

  Kad:
2022. gada 17. jūnijs, 21:00

Koncepcija, horeogrāfija un izpildījums:
Tadi Alavi un Samvels Džapets / Tadhi Alawi and Samwel Japhet
Orģinālmūzika: Šabani Mugado / Shabani Mugado
Projekcijas filmas operators un montāžas režisors: Džimijs Matiass / Jimmy Mathias
Producents: Nantea Dance Company

Dejas duets un projekcija “Brīdis – Wakati” atspoguļo mirkļu daudzos slāņus un runā par to, kā šie brīži var mainīt indivīda attieksmi, domas, pieredzi un dzīvi kopumā. Šī interpretācija parāda drosmes spēku, kas uzkrāts caur negaidītiem un pārsteidzošiem dzīves notikumiem un iemācījis pacietību, vērību un sapratni, lai varētu stāties pretī gan sarežģītiem izaicinājumiem, gan patīkamiem pārsteiguma mirkļiem. Deja pēta jautājumu, kā šādi mirkļi nosaka mūsu esamību? Un kā mūsu esamība un pieredze ir atkarīga no tā, kā mēs piedzīvojam konkrētos mirkļus?

Izrādi papildina divas dejas filmas, kuras tiek demonstrētas pirms izrādes sākuma.

Samvels Džefets ir Tanzānijā dzīvojošs kustību mākslinieks, kurš izmanto deju un performanci kā māksliniecisko izteiksmes līdzekli, lai stāstītu stāstus, paustu idejas,  radītu telpu pārdomām, raisītu izpratni un veidotu diskusiju. Absolvējis MUDA Āfrikas Deju skolu Tanzānijā (2016). Samvels ir Nantea Dance Company dibinātājs un  mākslinieciskais direktors, kā arī līdzautors platformai Contemporary Dance Night , kuras mērķis ir atbalstīt topošos Tanzānijas un Āfrikas laikmetīgās dejas māksliniekus.

Tadi Alavi audzis stingrā reliģiskā ģimenē bez jebkādas izpratnes par mākslu. Deju atklājis 2008. gadā, noskatoties Maikla Džeksona ierakstu. Drīz pēc tam viņa spēju dejot sāka novērtēt draugi un mudināja izmantot šo talantu. Alavi sāka apgūt laikmetīgo deju, urbāno deju, kā arī tradicionālo deju. Piedalījies daudzos semināros un treniņapmācībās, kuru ietvaros starptautiski pazīstamu Āfrikas, Lielbritānijas, Eiropas un Āzijas režisoru un horeogrāfu vadībā apguvis dažādas dejas disciplīnas un jogu. 2016. gadā absolvējis MUDA Āfrikas Deju skolu un 2019. gadā ieguvis jogas skolotāja sertifikātu Āfrikas Jogas akadēmijā. Šobrīd Alavi ir Tanzānijā dzīvojošs performances mākslinieks, horeogrāfs, jogas pasniedzējs. Viņš ir Nantea Dance Company radošais direktors un viens no platformas Contemporary Dance Night  kuratoriem. Nantea Dance Company ir Tanzānijā bāzētā bezpeļņas laikmetīgās dejas kompānija, ko 2015. gadā dibināja Tadi Alavi un Samvels Džefets. Kompānijas misija ir radīt jaundarbus un dejas projektus, kas veicinātu un attīstītu dejas nozari Tanzānijā, kā arī iedvesmot jauniešus uz sociālām pārmaiņām.