Izvēlne Aizvērt

“Gruppen Fyra” un Kauri Honkakoski (Somija)

Soiree (70’)

Kur:
ZIRGU PASTS, Rīga, Dzirnavu iela 46

Kad:
2022. gada 13. jūnijs, 19:00

Režija : Kauri Honkakoski
Izpildījums: Tomi Hāpaniemi, Virpi Junti, Pia Liski, Katri Soini / Tommi Haapaniemi, Virpi Juntti, Pia Liski, Katri Soini
Gaismas dizains: Sisu Nojonen
Skaņas dizains: Tūli Kitala / Tuuli Kyttälä
Video: Jonatans Rankle /Jonathan Rankle
Producents: Gruppen Fyra

Soiree” (Sarīkojums) ir izrāde par bailēm no dzīves un par dejošanu uz pasaules drupām.

Četru cilvēku iekšējo pasauli iekrāso izmisīga turēšanās pie pagātnes: kaut kas jau sen ir beidzies, bet viņi nespēj palaist vaļā. Laiks nesteidzīgi virzās uz priekšu, un visi četri kļūst arvien vecāki savā pussagruvušajā laikmetā.“Soiree” ir tumša, bet humora pilna izrāde, kas apvieno fizisko un dejas teātri. Darbā attēlotais traģikomiskais cilvēces tēls smeļas iedvesmu no Ežēna Jonesko un Semjuela Beketa mantojuma.

Dejas kompānija Gruppen Fyra ir somu laikmetīgās dejas apvienība, kas dibināta 1998. gadā. Gruppen Fyra ir svaiga vēsma somu laikmetīgās dejas jomā. Tās repertuāru veido darbi, kuros apvienota deja, dejas teātris un humors. Viņu stils veidot augsta līmeņa un viegli sasniedzamu, humora piepildītu laikmetīgo deju tiek uzņemts ar lielu entuziasmu.Horeogrāfe Kauri Honkakoski praktizē fizisko teātri. Viņas mākslinieciskās saknes meklējamas pantomīmā. Kauri stils ir pazīstams gan bagātīgās fiziskās izpausmes, gan tajā esošās emocionālās intensitātes dēļ. Šobrīd Kauri dzīvo Helsinkos, Somijā, bet iepriekš darbojusies Lielbritānijā un Londonā ieguvusi profesionālo pieredzi darbā ar tādām teātra kompānijām kā Theatre de L’ Ange Fou un Punchdrunk. Honkakoski darbi izrādīti Somijā, Lielbritānijā, Francijā, Spānijā, Čehijā un Brazīlijā.