Izvēlne Aizvērt

BET 45+ RAZDEDAUCH

RAZDEDAUCH (80’)

Kur:
Stāmerienas Pils, Stāmeriena, Stāmerienas pag.

  Kad:
2022. gada 21. jūnijs, 18:00 un 21:00

Autori un dejotāji: Olga Žitluhina (Latvija), Ramona Galkina (Latvija), Vilnis Bīriņš (Latvija), Tīna Oleska (Igaunija), Renē Nomiks (Igaunija), Solveiga Leinana-Hermo (Norvēģija), Nikolajs Ščetņevs (Norvēģija), Virpi Junti (Somija), Oļegs Ostaņins (Somija), Fiona Milvorda (Apvienotā karaliste), Tobijs Gans (Zviedrija), Goda Lavrinavičiute (Lietuva) / Olga Zitluhina (Latvia), Ramona Galkina (Latvia), Vilnis Bīriņš (Latvia), Tiina Ollesk (Estonia), Renee Nõmmik (Estonia), Solveig Leinan-Hermo (Norway), Nikolay Shchetnev (Norway), Virpi Juntti (Finland), Oleg Ostanin (Finland), Fiona Millward (United Kingdom), Toby Gunn (Sweden), Goda Laurinavičiūtė (Lithuania)

Skaņa un mūzika: Hanss Ginters Loks, Oto Īvari (Igaunijas Mūzikas akadēmija), Gerhards Loks, Ardo Rihters (Tallinas Universitāte) / Hans Gunther Lock, Otto Iivari (Estonian Academy of Music and Theatre) Gerhard Lock, Ardo Richter (Tallinn University).

Producente, menedžere: Baiba Ozoliņa

Ķermenis ir pasaules nulles punkts, vieta, kur krustojas ceļi un telpas… Tas ir mazais utopiskais kodols pasaules centrā.

Mišels Fuko

Kļūstot klātesošam, atklājas pieredze un vēsture, ko mēs visi nesam sevī. Mūsu interese izrādes RAZDEDAUCH radošajā procesā ir izgaismot šo unikalitāti un sajust gan kopīgo, gan atšķirīgo. Pēdējo divu gadu specifiskie notikumi ir izaicinājuši, veidojuši un paplašinājuši mūsu kopīgo praksi, kļūstot par katalizatoru savstarpēji risinātām tēmām – elpa, fiziskais tuvums un robežas. Tā kā nākam no dažādām valstīm, mūsu tikšanās ir bijušas retas un īslaicīgas un tās notikušas dažādos formātos un konstelācijās, tomēr kaut kas jēgpilns rodas vienmēr, kad mēs vienkārši esam klāt mirklī cits ar citu. Šajā projektā, kurā piedalās nobrieduši dejas mākslinieki no atšķirīgām vidēm un kultūrām, tiek svinēta atziņa, ka deja un dejošana pieder ikvienam – jebkurā vecumā.

Ko nozīmē vārds “razdedauch”? Nosaukums cēlies no kāda atgadījuma galā koncertā  pirms daudziem gadiem. Viens no programmas pieteicējiem, piesakot nākamo baleta priekšnesumu pas de deux – duetu no kāda ikoniska klasiskā baleta, nejauši izrunāja pas de deux  kā raz de dauch. Šis nostāsts mūs uzjautrināja, jo rezonēja ar mūsu radošo interpretāciju, kas šajā daudzvalodīgajā projektā notika bieži, raisot dažādas un intriģējošas domas par dejas izpratni, deju un dejotājiem dažādās kultūrās un sabiedrībās.

“RAZDEDAUCH” tika radīts kā daļa no projekta BET – Body Experience Time through 45+ dancers, kas ir septiņu Eiropas, Skandināvijas un Baltijas valstu dejas institūciju un neatkarīgo mākslinieku sadarbības tīkls un ietver sadarbību ar vietējiem māksliniekiem, kultūras iestādēm, skolām un universitātēm.

Projektu atbalsta programma Creative Europe un organizācijas no iesaistītajām valstīm.

Galvenie partneri un organizatori: Fine5 Tantsuteater (Tallina, Igaunija) biedrība PARTY (Rīga, Latvija), Stellaris DansTeater AS (Hammerfesta, Norvēģija).Atbalstītāji: Igaunijas Kultūras ministrija, Tallinas pilsēta, Latvijas Kultūras ministrija, Tanssiteatteri MD (Tampere, Somija), Hammerfest Commune, Somijas Mākslas veicināšanas centrs.