Izvēlne Aizvērt

“Sixth” (Latvija)

“Ceļos”

Kur:
Dirty Deal Teatro, Rīga, Talsu iela 1

  Kad:
2022. gada 12. jūnijs, 19:00

Sadarbībā ar Dirty Deal Teatro

Horeogrāfe: Emanuēla Košina

Režisors: Klāvs Kristaps Košins

Mūzikas autors: Viljams Gella

Mākslinieks: Elīna Šteinberga

Producente: Ģertrūde Upeniece

Izpildītāj / Performersi: Gundega Rēdere, Roberta Gailīte, Simona Ozola, Kitija Geidāne, Katrīna Stepiņa, Līva Apšeniece, Ģirts Dubults, Marģers Vanags, Vladimirs Goršantovs, Oskars Moore – Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas programmas absolventi – “Sixth” jeb laikmetīgās dejas mākslas 6.paaudze.

Ar Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu / With the support of the Latvian Academy of Culture.

Izrāde ir dramaturģijā balstīta dejas izrāde; tās pa/matā mīts par Orfeju. Tajā atspoguļotās mūžīgās tēmas – mīlestība, uzticēšanās, ticība, vilšanās, tiekšanās pēc mērķa – pēc autoru domām, ir tas, ar ko saskaras un kas būtisks jebkuram cilvēkam visos laikos. Izrāde ir kā refleksija par to, kas mums palīdz iet uz priekšu individuāli un kā sabiedrībai, neatskatoties atpakaļ. Cīņa par to, kas pietrūkst, lai nokļūtu mērķī.Materiāls ir horeogrāfiski sarežģīts, tā ir arī kā katra dejotāja cīņa. Cīņas process  – vai dejotājs tiks ar to galā. 

Bailes rodas no neuzticības, šaubām par sevi un citiem. Izrāde ir par bailēm un spēju tās pārvarēt, par jaunu cilvēku bailēm dzīves sākumā, mīlētāju bailēm tās beigās. Izrādes pamatā mīts par Orfeju, kurš devās uz mirušo valstību, lai atgūtu savu sievu Eiridīki, taču ar vienu nosacījumu – viņu atgūstot, Orfejs nedrīkst uz mīļoto atskatīties, pirms abi nav sasnieguši virszemi. Viņš atskatījās un zaudēja savu sievu uz visiem laikiem. Laikmetīgās dejas izrāde kā mēģinājums Orfejam tomēr nonākt galā, nepadoties savām bailēm un šaubām. Ceļš, kas jānoiet neatskatoties, uzticoties un ticot. Svarīga katra viena izpildītāja patiesa klātesamība, atvērtība un godīgums kā pret sevi, tā pret skatītāju. Izrādes mērķis ir atgādināt, ka katrs esam indivīds un veidojam daļu lielāka veseluma.

SIXTH – 14 dejotāju apvienība, kas studiju laikā ir apjautuši līdzīgu pasaules skatījumu. Katrs biedrs ir vienlaikus gan dejotājs, gan horeogrāfs; tiek turpināts studiju laikā Latvijas Kultūras akadēmijā, iedibinātais strādāšanas modelis un draudzīgās saites. SIXTH ir domubiedri, kurus interesē kustība un deja tās visjūtīgākajā pakāpē. Mākslinieki vēlas uzrunāt skatītāju ar patiesumu un dziļumu, ko nebaidās paust uz skatuves. Viņu mērķis ir radīt laikmetīgu, iekļaujošu mākslu, veidot izrādes, kurās tiek izgaismotas gan sabiedrībā aktuālas tēmas, gan piedāvāta iespēja sadzirdēt stāstus, kuri personīgi aizskāruši māksliniekus pašus. Tēmas – sociāli jūtīgas, ikdienišķas – nozīmīgākās aktuālajā brīdī.