Izvēlne Aizvērt

Vendija Hjūstoune. 2023 (Lielbritānija)

“2023”

Tas ir improvizēts Vendijas Hjūstounas priekšnesums. Īss darbs par jautājumiem bez atbildēm, darbībām bez mērķa, dziesmām bez melodijas un runām bez vārdiem. Tā nav deja, tā nav aktiermāksla, tas nav gudri un noteikti nav smieklīgi.

“2023” ir par to, kā dejotājs svārstoties meklē savu ceļu jau 40 gadus līdz pat mūsdienām.

Vendija Hjūstone (Wendy Houstoun, Lielbritānija) ir kustību/teātra māksliniece, kuras darbos vērojams izstrādāts unikāli atšķirīgs stils, apvienojot kustību ar tekstu un nozīmi ar humoru. Sākot ar “Ludus Dance” 1980. gadā, viņa ir radījusi ievērojamu solo darbu kopumu, kas runā ar tādām tēmām kā novecošana, nāve, dzeršana un Anglijas valsts ar tai tipiskām saistībām un neiecietību.

Šīs izrādes ir tapušas paralēli sadarbībai ar ietekmīgām kompānijām: DV8 Physical Theatre, Tim Etchells un Forced Entertainment, Vincent Dance Company, Lumiere and Son Theatre, kā arī tādiem māksliniekiem kā: Deivids Hintons (David Hinton), Džonatans Barovs (Jonathan Burrows), Mateo Fergions (Matteo Fargion), Naidžels Černoks (Nigel Charnock) un Rose English uz lielām un mazām skatuvēm, dažādās norises vietās un arī filmās.

“Tikpat pārliecinoši kā jebkad” Lindsija Vinšipa (Lindsey Winship). The Guardian, 2023.g.

13.06.2023    
19:00 - 20:00
ZIRGU PASTS
Dzirnavu iela 46, Rīga