Izvēlne Aizvērt

Duets VOICES Tuvības (Moldova) un R.Levane / E.Kurmiņš – Make Me Company work in progess (Latvija)

TUVĪBAS


Horeogrāfs: Stīvens Bats | Steven Batts, Ziemeļīrija)
Dejotāji: Aleksandra Sošņikova | Alexandra Soshnikova un Sergejs Golovņa | Sergey Golovne (Moldova)
Komponists: Daniels Vīvers | Daniel Weaver (Lielbritānija)
Kostīmu māksliniece: Tatjana Popescu | Tatiana Popescu (Moldova)
Producenti: Echo Echo Dejas teātra kompānija (Ziemeļīrija) un deju grupa “Voices” (Moldova)
Stīvens Batts par darbu “TUVĪBAS”:
“Dažreiz es savu darbus dēvēju par “poētisko kustību”, nevis deju, jo, lai gan man ir laikmetīgās dejas pieredze, mana interese arvien vairāk attīstās horeogrāfijā, kas veidojas no ikdienas dzīves, un poētiskajām iespējām kustību modeļos, kas neietilpst kādā noteiktā dejas valodā. Es veidoju horeogrāfiju, kuras pamatā ir detalizēta parasti par pašsaprotamiem uztvertu kustību elementu izpēte. Attīstu horeogrāfiju no muskuļu tonusa, vertikālā un horizontālā telpiskā novietojuma, no tuvības starp cilvēkiem. Es pētu cilvēka kustības ar interesi par funkcionālo kustību fizioloģiju, emocionālo stāvokli, tā ietekmi, kā arī vietas un starppersonu telpas poētiku. 
Izrāde sastāv no stingri izstrādātas horeogrāfijas, kas tiek savienota ar svaigu, atvērtu, rotaļīgu strukturētu improvizāciju, kas pamatojas uz Sašas un Sergeja apbrīnojamām zināšanām un jutīgumu, ko viņi attīstījuši gadiem ilgā sadarbībā. 
_____________________________
Aleksandra Sošņikova | Alexandra Soshnikova) un Sergejs Golovņa | Sergey Golovnea (Moldova)
Sadarbība starp Aleksandru un Sergeju sākās 1997. gadā, mūsdienu deju grupā “Voices”, vadītāja Angela Doniy. 
Kopš 2000. gadā izveidoja duetu, viņi dejo, improvizē, māca un veido horeogrāfijas kopā. Piedalās starptautiskos projektos un izrādēs (gan kā dejotāji, gan horeogrāfi, gan organizatori). 
Noorganizējuši 8 starptautiskus dejas festivālus Moldovā. 
Kā pasniedzēji strādājuši daudzās valstīs.
Katru nedēļu viņi organizē kontaktimprovizācijas klases, veido meistarklašu sērijas un laikmetīgās dejas horeogrāfiju vakarus Moldovā, kā arī performances, kurās Sergejs darbojas kā mentors.
Viņi ir arī laikmetīgās dejas skolas “Fantezia” vadītāji Kišiņevā, laikmetīgās dejas un performances grupas “Voices” horeogrāfi un dejotāji, pasniedzēji Valsts horeogrāfijas koledžā Moldovā.

____________________________
Ramona Levane un Edvards Kurmiņš


MAKE ME COMPANY work in progress
2018.gadā abi mākslinieki uzsāka studijas Latvijas Kultūras Akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas programmā, kur apguva, kā sadarboties savā starpā, kā arī ar citiem kursa biedriem. Kopš absolvēšanas Edvards un Ramona turpina gan individuāli, gan kopīgi mācīties un strādāt skatuves mākslas jomā Latvijā un Itālijā.

15.06.2023    
19:00 - 20:00
Eduarda Smiļģa Teātra muzejs
Eduarda Smiļģa iela 37/39, Rīga