Categories
izrades-21

Izbalansēt

Balanced OUT

Nauris Miķelis Goba un Aigars Larionovs

Latvija

(12’)

NOASS

Sestdien, 19. jūnijā, 20:30

  • Horeogrāfija un kustība: Nauris Miķelis Goba, Aigars Larionovs

Līdzsvars ir dinamisks, nevis statisks. Tamdēļ izrāde “Izbalansēt” ir par pastāvīgi mainīgu procesu, kas, laikam ritot, sevi pārdefinē no jauna. Pie tā var pierast, bet to nevar paredzēt. Tas prasa darbu un paļāvību, bet katra reize, tajā atgriežoties, radīs jaunus izaicinājumus, jo balanss prasa rūpes un uzmanību. Līdzīgā veidā mēs runājam par godīgumu. Kas reiz licies ir taisnīgs resursu, telpas, pienākumu un atalgojuma izdalē var būt pilnīga eksploitācija tagad. Darba ietvaros dueta autori un izpildītāji,

Aigars Larionovs un Nauris Miķelis Goba caur kontaktimptovizācijas paņēmieniem meklē atbildes uz jautājumiem kā:”Vai viss ir godīgi sadalāms? Kurā brīdī un kas tiešām ir balansēts?” un “Vai godīgums pastāv tikai mūsu iztēlē?”

Aigars Larionovs ir latviešu izcelsmes horeogrāfs, pedagogs un kustības mākslinieks. Lielāko daļu savas radošās darbības Aigars ir veicis pasniedzot un prezentējot capoeiru (Afro-Brazīļu kustības māksla) dažāda mēroga kultūras un komerciālos pasākumos Latvijā un citviet pasaulē (ASV, Itālija, Lietuva u.c.). Latvijas Kultūras koledžas (2014) laikmetīgās dejas kursa un Floridas Štata unversitātes (FSU) maģistratūras (MFA, 2020) programmas dejā absolvents. Savas zināšanas dejā viņš ir papildinājis sadarbības projektos ar māksliniekiem un mentoriem kā Ilze Zīriņa (Latvija), Žozefine Garibaldi un Pauls Zmoleks (ASV), Hanna Švadrona (ASV) un citiem. Aigara horeogrāfijas “Brotherhood of Man” (2018) un “Unshaken” (2019) ir bijušas izvēlētas FSU ikgadējiem “Days of Dance” koncertiem. Viņa solo horeogrāfija “Passage” (2019) un dejas īsfilma “Traces” (2020) bija iekļautas COCO dejas festivāla programmā Trinidadā un Tobago.

Nauris Miķelis Goba 2018. gadā absolvējis Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura programmu “Laikmetīgās dejas māksla”. Piedalījies starptautiskos projektos, kā “SHARE” festivāls (2017.gadā Bratislavā, Slovākijā, 2018.gadā Skopjē, Ziemeļmaķedonijā), COLINE dejas izglītības programma (2017. gadā Istres, Francijā)

Kā kustību mākslinieks darbojies teātra izrādēs. Pēdējai no tām – režisora Valtera Sīļa “Uzvara ir mirklis” Valmieras vasaras teātra festivālā 2020. gadā. Dalībnieks vairākos komercprojektos (televīzijas pārraides, reklāmas kampaņas).