Categories
meistarklases-20

ŽIGANS KRAJNČANS (SLOVĒNIJA)

Meistardarbnīca “Frīstails. Empīrisks. Urbāns”

Darbnīca ir mans pētījums par šādiem jēdzieniem: “ķermenis”, “prāts”, “sirds” un “dvēsele”. Mēs sāksim ar katra jēdziena pētīšanu atsevišķi. Kad mēs sākam eksperimentāli sapludināt šos jēdzienus, rodas interesants fenomens un empīriskās koordinācijas atpazīšana, kas piedāvā ieskatu mūsu būtībā.

Ķermeņa koncepcija ir uztvere, ko jūs veidojat pats sev, tajā mēs koncentrējamies uz fizisko ķermeni. Es to pētu, sapludinot anatomiskās funkcionālās kustības tehniku, popingu, Release tehniku, Groove (hiphops), House, grīdas tehniku un improvizācijas vingrinājumus, kuros mēs strādājam ar savām nepilnībām utt.

Prāta koncepcija ir iztēles vingrinājumu, somatikas, ritma vingrinājumu, apzināšanās koordinācijas, koncentrēšanās, ķermeņa arhitektūras, stila, žanra, darba ar redzi, esošā brīža kontroles utt. saplūšana.

Sirds koncepcija ir apzināšanās krūšu daļā, praktizējot to ar emocionalitātes un komunikācijas vingrinājumiem.

Kontakta komunikācija (Alien Express tehnika), empātijas vingrinājumi, emocionāla komunikācija utt.

Dvēseles koncepts izpaužas dejas laikā, lūdzot, lai tu pārdomā to, kam tici, un informācijas gabaliņus, ko uztur tavs ķermenis, prāts un sirds. Kas dvēsele ir tev? Kam tu tici?

Darbnīca beidzas ar saudzīgu stiepšanos un sarunu.

Photo: Borut Bučinel

Dejotājs, horeogrāfs, aktieris, dziedātājs, mūziķis, pedagogs un daudzu mākslas notikumu iniciators Žigans Krajnčans (1995) trīs gadu vecumā sāka mācīties vijoli, četros – teātri, skolas laikā viņš piedalījās divos mūziklos un aktierfilmā. Mācoties Ļubļanas Skatuves mākslu vidusskolas Laikmetīgās dejas nodaļā, viņš jau profesionāli darbojās teātrī, mūziklos, mūzikā un laikmetīgās dejas izrādēs. Viņš ir arī viens no Slovēnijas frīstaila, hiphopa un popinga kultūras pionieriem. Kā horeogrāfs un kustību konsultants Slovēnijas Nacionālajā teātrī sadarbojies ar tādiem pazīstamiem režisoriem kā Igors Vuks Torbica, Aleksandars Popovskis, Staņislavs Moša, Gašpers Tičs, Marjans Nečaks, Matjažs Pograjcs, Marko Plantans, Jans Krmeli2016. gadā viņš kā neatkarīgs mākslinieks sāka sadarboties ar Gašperu Kunšeku, Urbana Scena deju skolas vadītāju. Viņu pirmais kopīgais projekts “Foreign Express” ieguva Ksenijas Hribāras Visperspektīvākā dejotāja balvu, kā arī izrāde tika veiksmīgi prezentēta Eiropas dejas attīstības centrā Aerowaves. 2017. gada novembrī sekoja izrāde “Chorus”. Ar abiem dejas projektiem viņi joprojām aizkustina skatītājus ASV, Ķīnā un EiropāNepilnos četros sava profesionālā mākslinieciskā ceļojuma gados Krajnčans vadījis septiņus šovus, veidojis horeogrāfiju desmit teātra izrādēm, kā arī laikmetīgās dejas un urbānās dejas darbiem, dejojis sešos starptautiskos iestudējumos, kā arī darbojas kā hiphopa, popinga un kontaktkomunikācijas instruktors. Radošajā ceļojumā, kas viņu vedis pa visu pasauli, Žigans attīsta ideju par integrētu radošumu ar uzsvaru uz žanru un stilu robežu sapludināšanu un paplašināšanu.