Izvēlne Aizvērt

Anna-Marija Adomaitīte (Lietuva / Šveice)

workpiece (30’)

 Kur:
NOASS, Rīga, AB dambis 2

 Kad:
2022. gada 16. jūnijs, 21:00

Horeogrāfija un izpildījums: Anna-Marija Adomaitīte / Anna-Marija Adomaitytė
Skaņas un gaismas dizains: Gotjē Tušē / Gautier Teuscher
Līdzproducents: Emergentia – temps fort pour la création chorégraphique émergente réalisé par L’Abri, le TU et l’ADC Genève
Rezidence: Dansomètre – espace de création chorégraphique
Atbalsta: Ville de Genève, Loterie Romande, Fondation FluxumPro Helvetia, Fondation suisse pour la culture, Corodis
Projektu atbalsta: the Réseau Grand Luxe

“darba gabals” (workpiece) – ķermeņa portrets, kuru caurstrāvo autoritārā režīma un McDonald’s atmiņas. Kā ķermenis noguruma ietekmē sāk pretoties produktivitātei? Balstoties ātrās ēdināšanas pakalpojumu darbinieku pieredzē, “darba gabals” uztver darbu kā atsvešinātu un neizbēgamu praksi.“Man patīk mana gaiši zaļā uniforma, tās apkaklīte un pogas līdz pat kaklam. Kad es to valkāju, nejūtu, ka mans ķermenis noveco. Nāc kāds esi – šī telpa ir mūžīga un bez slimībām… Maiga gaļa un saldētu produktu pasteļtoņi. Dzeltenīgi sezama sēklu punktiņi. McDo arkas uz mana dibena. “Lovin’ beats hatin’.” Darbs patērē manu ķermeni; mīlestība ir stiprāka par naidu. Smaržo pēc Alpu garšaugiem. Viņa lēnām dodas uz darbu.

Anna-Marija Adomaitīte dzimusi Lietuvā, studējusi laikmetīgo deju La Manufacture skatuves mākslas skolā Šveicē. Pašlaik dzīvo Ženēvā un darbojas kompānijā L’Abri, kur strādā pie horeogrāfiska pētījuma par žestu standartizāciju un ķermeņa izturību. Viņas pirmais solo darbs “workpiece” izrādīts Lietuvā, Šveicē un Francijā. Paralēli horeogrāfes darbam Anna-Marija studē tēlotājmākslu Lozannas Mākslas un dizaina universitātes (EKAL) maģistrantūrā. Šogad par izrādi “PAS DE DEUX” Anna-Marija iekļauta Eiropas dejas platformas Aerowaves Twenty22 divdesmitniekā kā viena talantīgajiem jaunajiem horeogrāfiem.