Izvēlne Aizvērt

TORNADO / Olga Žitluhina, Valerijs Oļehno, Juris Kaukulis, Oskars Pauliņš (Latvija)

TORNADO

Kur:
Hanzas perons, Rīga, Hanzas iela 16A

  Kad:
2022.gada 15.jūnijā no plkst. 18.00 līdz 22.00

Horoogrāfija: Olga Žitluhina, Valērijs Olehno

Mūzika : Juris Kaukulis, Liene Dobičina, 

Gaismu mākslinieks: Oskars Pauliņš, 

Tērpu māksliniece: Šeila

Performance pulcēs lielu skaitu izpildītāju, kuri pārvērtis viesuļvētru par vēl nebijušu spēku

Tornado, kā dabas fenomens, ir metafora postošai, neizbēgamai kustībai. Tornado apbur ar savu jaudu, spēku un visvarenību, aizrauj, hipnotizē, dominē un absorbē. Viss tiek pakļauts vienojošai kustībai.

Performances “Tornado” iecere ir iniciēt māksliniecisku sinerģiju, vienā procesā ap laikmetīgo deju apvienojot dažādas mākslinieciskās prakses. Veidotāji atklāj: „Rekonstruējot tornado kā māksliniecisku procesu, mēs ceram dejā piedzīvot kinestētiskas nobīdes, maņu transformācijas, uztveres pārveidošanos. Šī procesa epicentrā mēs sagaidām saskarties ar veseluma veidošanu no fragmentiem un elementiem, fokusējot mūsu uzmanību uz holistisku skatījumu uz mākslu.” 

Mākslinieciskā komanda piedāvā apmeklētājiem izvēli skatīties izrādi kā skatītājam vai iesaistīties vienojošā kustībā. Izrāde notiks nepārtraukti 4 stundas, bet apmeklētājam tiek dota iespēja izvēlēties, kuru izrādes daļu skatīties.

Olga Žitluhina (Latvija) ir horeogrāfe, dejotāja un pedagoģe – ietekmīgākā personība Latvijas laikmetīgās dejas ainā, Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas programmas direktore. No 1996. līdz 2012. gadam viņa ir bijusi Olgas Zitluhinas dejas kolektīva mākslinieciskā vadītāja. Vairāk nekā desmit gadus kompānija bija vienīgā profesionālā laikmetīgās dejas kompānija Latvijā. Olgas iestudējumi ir izrādīti un viņa ir pasniegusi deju Ķīnā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Ungārijā, Indijā, Lietuvā, Maķedonijā, Meksikā, Moldovā, Norvēģijā, Polijā, Rumānijā, Krievijā, Portugālē, Spānijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, ASV. Viņa ir mākslinieciskās apvienības PARTY mākslinieciskā vadītāja un starptautiskā projekta “East is Best” dalībniece. Kopš 2006. gada – starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla “LAIKS DEJOT” Rīgā direktore. 

Valērijs Oļehno dzimis Jēkabpilī. Nodarbojies ar ielu dejas stilu, mācījies Latvijas Kultūras koledžā – dejas nodaļā (I. Zīriņa). 2005. gadā uzņemts kā dejotājs Olgas Žitluhinas dejas kompānijā. Iestudējis vairākas dejas izrādes “Maloko”, “Esperanza”, “Kas? Es? Nē.” u.c. Strādājis ar ārzemju horeogrāfiem gan kā izpildītājs, gan kā līdzautors. 2011. gadā aiziet no Olgas Žitluhinas dejas kompānijas un iestudē muzikālu dejas izrādi “Bez Vadiem” (ĢIT). Absolvējis Latvijas Kultūras akadēmijas maģistra programmas kino režijas nodaļu (2014, G. Šmits / P. Krilovs). Ir uzņēmis vairākas eksperimentālās un spēlfilmu īsfilmas. Viņa īsfilma “PA PA” saņēma 3 Lielos Kristapus – labākā īsfilma, labākā režija, labākais aktieris.. (Latvijas Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps 2015”). Kopš 2016. gada pievērsies kino nozarei un pārstāv Latviju Eiropas un Amerikas kinofestivālos, kā arī starptautiskos projektos. 2020. gadā kopā ar Olgu Žitluhinu iestudē dejas izrādi “Tornado”. Šobrīd aktīvi piedalās starpdisciplināros mākslas projektos gan kā izpildītājs, gan kā video mākslinieks, gan arī kā horeogrāfs. Paralēli strādā pie kino režijas un komerciāliem video / foto projektiem.