Izvēlne Aizvērt

Jaroslavs Kainars (Ukraina)

“Anihilācija” (35’)

 Kur:
NOASS, Rīga, AB dambis 2

 Kad:
2022. gada 17. jūnijs, 19:00

Anihilācija (”nav nekā” radīšana)  ir tīri zinātnisks termins, taču dejas kontekstā tā tiek apvienota ar laikmetīgo mākslu, kļūstot par izrādes dzinēju, neatgriezenisku procesu. Viens no Ukrainas labākajiem dejotājiem Jaroslavs Kainars savā solo izrādē nokļūst īpašā stāvoklī, kurā spēj uztvert visneredzamākās ārpasaules vibrācijas. Izrādes laikā tas kļūst par arhivējošu substanci, kas reaģē uz katru impulsu: skaņu, gaismu, vibrāciju. Tas ir gan trausls, gan graciozs.

Jaroslavs Kainars, kopš 2014. gada, ir dejotājs Totem Dance Theatre (Kijeva, Ukraina un laikmetīgās dejas un modernās  džeza dejas skolotājs Totem Dance School. Jaroslavs ir dejojis H.Verjovkas Ukrainas Nacionālā akadēmiskā tautas kora kolektīvā   un Ukrainas dejas teātrī (UDT, 2018-2019).

Piedalījies tādos lielos starptautiskos festivālos un konkursos kā IFMC (Vitebska), Serža Lifāra konkurss (Doņecka), Zelyonka Fest 2,3,4 (Kijiva), Solo Dance Ankara (Turcija), Gdansk Solo Dance (Polija), Starptaitiskais Ukrainas teātra festivāls “Austrumi-Rietumi” (Polija) un ir XXVII Starptautiskā laikmetīgās horeogrāfijas konkursa IFMC (Vitebska) laureāts.

Jaroslavs ir dejotājs monoizrādē “Foboss” (režisore Kristīna Šiškareva), Antona Safonova “Spēļu zona”, “Kubs”, “Starp mums” (horeogrāfs Čevi Muradejs, Spānija), “Les Noces” un “Svētpavasaris” (horeogrāfs Jaceks Luminskis, Polija), “ACTO”, “Anima Oscura” (horeogrāfs Frančesko Annarumma, Itālija) Jaroslavs ir horeogrāfs (arī dejotājs) izrādēm “Dynamic” (Kijiva, 2021), “ARKAN” (Kijiva, 2021) un ALTstage projektam ar VR ” Metamorfoze” (Kijiva,2021).